UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

IX Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

imgp3486IX Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsche Sprichwörter”

Już po raz dziewiąty pasjonaci języka niemieckiego z gimnazjów powiatu krasnostawskiego i okolic zmierzyli swoje siły w konkursie sprawdzającym znajomość przysłów niemieckich i polskich. Konkurs, który odbył się 8 czerwca w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem, miał na celu przybliżenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, ich tradycji i kulturze. Uczestnicy zaprezentowali swoją wiedzę w takich konkurencjach jak: układanie puzzli, kalambury, rozwiązywanie krzyżówki. W dobry humor wprawiły jury i zgromadzoną publiczność humorystyczne scenki teatralne, przygotowane przez każdą z drużyn do wybranego przysłowia. Tłem konkursu były ilustrujące przysłowia prace plastyczne, wykonane przez przedstawicieli wszystkich uczestniczących szkół. W tym roku laur zwycięzcy przypadł drużynie Gimnazjum w Rejowcu, drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Siennicy Nadolnej, na trzecim znalazła się drużyna Gimnazjum w Krupem. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody, tradycyjnie od kilku lat fundowane przez lokalnych sponsorów.

Organizatorzy serdecznie dziękują: panu Andrzejowi Łukaszewskiemu z Przedsiębiorstwa „Brunpol” w Krupem, panu Piotrowi Tubielewiczowi z Zakładu Wulkanizacyjnego w Krupem, pani Sylwii Szaron ze Sklepu Odzieżowego„ To tu” w Krasnymstawie, panu Grzegorzowi Dudzie z przedsiębiorstwa „Technologie Budowlane”, w Krupem pani Marioli Janiec ze Sklepu Ogólnospożywczego w Krupem. Dzięki ich życzliwości młodzież naszego powiatu i okolic rozwija zainteresowanie edukacją europejską i uczy się dobrego współzawodnictwa.