UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wycieczka do Krasnobrodu

img 053325 maja odbyła sie wycieczka szkolna do Krasnobrodu. Zorganizowały ją wychowawczynie klas IV-VI szkoły podstawowej, pani Alicja Tomasik-Matysiak, pani Monika Głowacka i pani Aleksandra Pawluk. Najwięcej frajdy sprawiła uczniom pierwsza atrakcja, park linowy położony nieopodal zalewu krasnobrodzkiego. Uczniowie, którzy uczestniczyli w podobnym wyzwaniu rok temu, skorzystali z możliwości przejścia trudniejszej trasy, skierowanej do osób o większej sprawności fizycznej. Początkujący uczestniczyli w szczegółowym szkoleniu dotyczącym podstawowych zasad panujących w takim miejscu. Po kilku godzinach zabawy, by nieco ochłonąć, udaliśmy się do Regionalnego Muzeum Parafialnego, gdzie mieliśmy możliwość poznania fauny i flory Roztocza oraz obejrzenie przykładów rzemiosła i przemysłu tego regionu. Zwiedziliśmy także kapliczkę na wodzie, gdzie dowiedzieliśmy się o jej historii. Przedostatnim punktem wycieczki była wizyta w parku jurajskim, kompleksie położonym na świeżym powietrzu. Pani przewodnik opowiedziała nam historię powstania życia na Ziemi, mówiła o zwyczajach dinozaurów, ich preferencjach żywieniowych i o przyczynach wymierania tych stworzeń. Dodatkową frajdą, poza wielkimi, wykonanymi ze specjalnych żywicznych włókien dinozaurami, były obrazki/zdjęcia, które przy pomocy specjalnych okularów ożywały. Byliśmy niestrudzeni, zatem wybraliśmy się również do kapliczki świętego Rocha. W drodze powrotnej pojechaliśmy do restauracji McDonald's, by wspólnie porozmawiać o emocjach przeżytych tego dnia. W planie wycieczki mieliśmy przede wszystkim dobrze sie bawić i również to zadanie wykonaliśmy w 100 %.