UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

20160614 100040Dnia 14 czerwca grupa 22 gimnazjalistów z klas II i III pod opieką pań Izabeli Józefowskiej oraz Alicji Tomasik- Matysiak udała się do przepięknej miejscowości Krajno. Tam mieliśmy przyjemność zwiedzić Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w świecie została wykonana w skali 1:13. Sercem całego kompleksu jest właśnie jeden z najpiękniejszych placów świata – plac św. Piotra. W Parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center wykonanych w skali 1:25. Ponadto można zobaczyć tam takie budowle jak: Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności oraz wiele innych. Uczestnicy wycieczki mieli również okazję do skorzystania z atrakcji Lunaparku i Kina 6D. Dużo radości i przyjemności mieliśmy również ze wspólnego grilla. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.