UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Narodowe Czytanie 710x375W pierwszą sobotę września w ponad 2000 miejsc w całej Polsce oraz za granicą odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jednym z tych miejsc było Krupe, gdzie w ruinach dawnego zamku takie czytanie zorganizowały nauczycielki miejscowej szkoły Renata Długosz i Izabela Józefowska. "Quo vadis" to jedna z najbardziej znanych na świecie polskich powieści. Została wydana
w blisko 60 krajach, w ponad 50 językach. Dzięki jej sukcesowi Sienkiewicz
w 1905 r. otrzymał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.

O godzinie 15.00 dnia 3 września 2016 roku w ruinach zamku zebrali się wszyscy, którzy chcieli w tej pięknej akcji uczestniczyć. Wybrane fragmenty powieści czytali zaproszeni goście : pan Henryk Szewczuk radny Gminy Krasnystaw, pan Krzysztof Pędziński sołtys Krupego, pan Henryk Długosz dyrektor Zespołu Nr 5 w Krupem, pani Elżbieta Dobosz nauczycielka Przedszkola w Krupem, panie :Alicja Tomasik-Matysiak i Aleksandra Pawluk nauczycielki Zespołu Nr 5 w Krupem oraz Kaja Wójtowicz uczennica klasy III Gimnazjum Nr5 w Krupem.

W opinii wszystkich zgromadzonych osób: Narodowe Czytanie to nasze wspólne spotkanie z literaturą oraz pięknym językiem polskim. Każdy uczestnik akcji mógł zapoznać się z biografią Henryka Sienkiewicza oraz jego twórczością dzięki przygotowanym z tej okazji wystawom. Organizatorzy serdecznie Dziękują wszystkim: zarówno zaproszonym gościom, jak i tym którzy wzięli udział we wspólnym czytaniu.

fot. Karolina Szydłowska