UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

foto1W dniach 19-23 września w Poznaniu odbywał się 59. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego, w którym uczestniczył nauczyciel naszej szkoły pan Zbigniew Rzemieniuk. W dużą satysfakcją informujemy, że pan Zbigniew Rzemieniuk został uhonorowany medalem im. Zofii Matysikowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku przez Sekcję Dydaktyczną Polskiego Towarzystwa Chemicznego za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, popularyzację wiedzy chemicznej, rozwijanie innowacyjnych metod nauczania i uczenia się oraz aktywną działalność na rzecz edukacji chemicznej. Co dwa lata medale otrzymują nauczyciele gimnazjum na przemian z nauczycielami liceów. Inicjatorką przyznawania wyróżnienia i medalu jest prof. Hanna Gulińska z Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku wyróżnienie otrzymało 10 nauczycieli z dużych miast Polski,  a tylko   2 nauczycieli z mniejszych miejscowości. Pan Zbigniew Rzemieniuk w czasie swojej kariery zawodowej dwukrotnie otrzymał nagrodę Kuratora Oświaty, trzykrotnie nagrodę wójta, był opiekunem dwóch finalistów i pięciu laureatów wojewódzkiego konkursu chemicznego.