UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

received 653443651472601Dnia 30 września 2016 roku 21 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych wzięło udział w kolejnej edycji Filmowej Gry Miejskiej zorganizowanej przez II Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III gimnazjum w składzie: Chudziak Karol, Szydłowska Karolina, Kostrzanowski Bartłomiej, Golec Klaudia i pan Mariusz Gronkowski jako opiekun. Gra miała charakter edukacyjny, a udział w niej wymagał wiedzy na temat filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Celem była dobra zabawa, a w konsekwencji poszerzanie filmowych horyzontów. Specyfika Gry Miejskiej polegała na odwiedzeniu przez grupy 8 stacji zlokalizowanych w różnych punktach Krasnegostawu, gdzie należało wykonać zadania zainspirowane twórczością reżysera. Za  poprawne wykonanie poleceń zespół otrzymywał wskazówki do dalszych etapów gry. Wszyscy uczniowie ukończyli konkurs z wypełnioną kartą wykonania powierzonych  zadań. Nasi reprezentanci zajęli zaszczytne 2 miejsce, a nagrody które wygrali przekazane zostały na rzecz naszej szkoły. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu ,,Filmoteka szkolna Akcja !”, we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.