UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Pozostając na stronie zgadzasz się na to.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

img 0298Dnia 18 listopada trzej uczniowie klasy III gimnazjum - Klaudia Zając, Weronika Furgała i Karol Chudziak uczestniczyli w szkoleniu Pocztów Sztandarowych, prowadzonym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Chełmie. Dzięki temu szkoleniu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jaki jest właściwy podział każdego pocztu sztandarowego czyli dowódca, sztandarowy oraz asystent oraz jaką rolę pełni każda z tych osób w poczcie. Wojskowi prowadzący szkolenie pokazywali uczniom jak prawidłowo trzymać sztandar, jak należy go prezentować oraz jak maszerować i ustawiać się w trakcie różnych uroczystości. Szkolenie trwało trzy godziny, tak więc uczniowie mieli okazję dokładnie przećwiczyć swoje wystąpienie, postępując zgodnie ze wskazówkami prowadzącego szkolenie. Nasi uczniowie wykonywali zadanie bardzo dobrze, więc zostali kilkakrotnie pochwaleni przed innymi uczestnikami szkolenia.

Opiekun SU – Agnieszka Sawicz